Prekės

KAIP IŠSIRINKTI KONDICIONIERIŲ?

Atšilus, kai kaitri pavasario ir vasaros saulė verčia nuolat braukti prakaitą, svajojame, kad patalpoje būtų vėsu ir gaivu. Tuomet prisimename žodį "kondicionierius".

Kiekvienas oro kondicionavimo įrenginys yra pritaikytas skirtingoms darbo sąlygoms, montavimo būdui, tačiau vienas universaliausių kondicionierių tipų yra SPLIT technologija veikiantis kondicionierius. Šis įrenginys gali tiek šaldyti, tiek šildyti patalpos orą, tad gali būti naudojami ištisus metus. SPLIT kondicionierius yra paprasčiausias, o tuo pačiu ir pigiausias būdas patalpos kondicionavimui, dėl savo paprastumo, nesudėtingo montavimo būdo ir puikiai tinka montavimui individualiame būste. Didelio skaičiaus žmonių susibūrimo vietose, visuomeniniuose pastatuose, pramonės reikmėms gamybinių patalpų vėsinimui naudojami pramoniniai kondicionieriai, kurie projektuojami konkrečios patalpos poreikiams ir naudojami kompleksiniam vėdinimo, kondicionavimo ir šildymo reikmėms.

SPLIT sistemos kondicionierių sudaro dvi dalys: išorinis ir vidinis blokai. Vidinis blokas montuojamas patalpos viduje ir skirtas patalpos vėsinimui. Vidiniai blokai, priklausomai nuo patalpos auksčio ir matmenų, montavimo galimybės, dizaino reikalavimų, gali gali būti sieniniai, kasetiniai, ortakiniai, konsoliniai. Išorinis blokas montuojamas lauke (gali būti siena, stogas, rėmas ant grindinio ir pan.) - šis blokas atiduoda aplinkai "ištrauktą" iš vėsinamos patalpos šilumą. Esant kelioms aušinamoms patalpoms, kai naudojami keli vidiniai blokai, jie gali būti jungiami į vieną išorinį bloką - MULTI SPLIT kondicionierių sistema.

Pagal kondicionieriaus veikimo būdą jie skirstomi į ON/OFF ir INVERTER tipo kondicionieriaus. ON/OFF kondicionierius veikia įsijungimo ir išsijungimo principu -  t.y. pasiekus nustatytą norimą temperatūrą, kondicionierius paprasčiausiai išsijungia. Patalpos temperatūrai pakilus - įsijungia. Vidinio reguliavimo šio tipo kondicionieriai neturi. INVERTER tipo kondicionierius, priklausomai nuo patalpos temperatūros, veikia reguliuodamas kompresoriaus sūkius. Tai labai efektyvu energijos sunaudojimo bei patalpos mikroklimato ir komforto požiūriais. Taupoma elektros energija, o ir esantys patalpoje žmonės nejaučia diskomforto dėl staigaus "šilta- šalta" efekto, staigių oro gūsių. INVERTER technologijos kondicionierius veikia ir esant žemesnei išorės oro temperatūrai:
iki -15oC, kai kurie modeliai iki -25oC laipsnių. Tuo tarpu ON/OFF kondicionierius naudojamas iki -5 -10oC laipsnių lauko oro temperatūros.

SVARBU ŽINOTI, KAD EUROPOS BENDRIJOS, ENERGIJOS TAUPYMO IR APLINKOS TAUSOJIMO SUMETIMAIS, NUO 2014 METŲ IŠ PREKYBOS YRA PRADEDAMI IŠIMAMI ON / OFF TIPO KONDICIONIERIAI.

Kartais atsiranda noras ir poreikis kondicionieriumi šaldytis ar šildytis ištisus metus, čia optimalus sprendimas yra ORAS / ORAS kondicionierius - šilumos siurblys. Tai labai patogus sprendimas būstui, kuris prijungtas prie šilumos tinklų, tačiau neturi galimybės savarankiškai įsijungti ar reguliuoti šildymą. Tai ypač patogu rudens ar ankstyvo pavasario metu, kai norime šilumos, o centrinis šildymas neveikia. Kai kurių gamintojų kondicionieriai - šilumos siurbliai veikia net iki -25 oC, tad šildytis galima ir lietuvišką žiemą.
Šiuolaikinis oro kondicionierius gali ne tik šaldyti ar šildyti, bet geba veikti ir tokiais režimais, kaip orapūtės, oro sausinimo, miego, greito šaldymo / šildymo, ekonominiu, ar oro valymo režimu.

Kondicionieriaus parinkimas pradedamas nuo reikiamos vėsinimo galios skaičiavimo. Kondicionierių vėsinimo galia matuojama kilovatais (kW). Dažniausiai naudojami SPLIT kondicionieriai yra nuo 2 kW iki 10 kW vėsinimo galios. Šios galios nereiktų painioti su elektrine kondicionieriaus galia, kuri paprastai yra kelis kartus mažesnė. Tai priklauso nuo aplinkos oro temperatūros, vėsinamos patalpos oro temperatūros, kondicionieriaus tipo ir jo galios. Orentaciniai, "liaudies metodu", reikiama kondicionieriaus galia skaičiuojama labai paprastai: 1 kW kondicionieriaus šalčio galios gali aprūpinti iki 10 kv. metrų standartinio būsto ploto. Šis parinkimo būdas yra orentacinis, kiekvienu atveju patartina kreiptis į specialistą. Reikia žinoti, kad praktiškai kiekvienas patalpoje esantis žmogus, šaldytuvas, televizorius,ar elektros lemputė, o ir saulė per langą, išspinduliuoja tam tikrą šilumos kiekį. Į tai reikia atsižvelgti ir renkantis vėdinimo prietaisą. Pavyzdžiui, jei patalpoje sumontuoti galingi elektros įrenginiai, išspinduliuojantys daug šilumos, o patalpos dydis sąlyginai mažas, tarkime 20 kv.metrų - 2 kW galios kondicionierius bus per mažas. Visi buitiniai oro kondicionieriai patalpoje orą gali atvėsinti iki 16-18°C.

KONDICIONIERIAUS KAINA

Šiuo metu rinkoje yra ir labai pigių kondicionierių, kainuojančių mažiau ar arti 1000 Litų. Bet patarimas būtų nesusigundyti tokiais aparatais. Pigūs kondicionieriai genda dažniau, nes juose įprastai naudojamos ne tokios kokybiškos dalys, mažiau patvaresni kompresoriai. Kokybiškų INVERTER kondicionierių kainos prasideda nuo 1500 litų. Taip pat svarbu išssiaiškinti kokie papildomi priedai įeina i kondicionieriaus komplektavimą, pvz. naujausių technologijų kondicionieriai gali būti komplektuojami judesio davikliais, plazminiais sidabro dalelių filtrais ir pan. Visa tai įtakoja irenginio kainą.

Specialistai pataria nebijoti prietaisų iš Kinijos, nes 90-95% visų kondicionierių gamyba vyksta Kinijoje. Labai svarbu atsižvelgti į prietaiso prekinį ženklą, nes būtent jis garantuoja kokybiškų dalių naudojimo, gamybos proceso priežiūrą.

KONDICIONIERIAUS MONTAVIMAS

Kondicionierių, jei yra tokia galimybė, montuoti patartina prieš atliekant apdailos darbus. Tai sudaro galimybę paslėpti kondicionieriaus vamzdyną, kabelius, drenavimo sistemą.Jei tokios galimybės nėra - viskas priklauso nuo montuotojų profesionalumo. Komunikacijas tarp išorinio ir vidinio blokų, elektros įvadą, drenažo vamzdyną galima suslėti estetiškos išvaizdos loveliuose - kanaluose, sienų nišose ir pan. Ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į išorinio bloko montavimo vietą - ši turi nedarkyti pastato išorės. Ypatingai senamiestyje, ar kituose paveldosaugos objektuose, montuoti išorėje ant fasadinių sienų draudžiama iš viso. Šiuo atveju reikia ieškoti kitų vėsinimo sprendimų ar montavimo vietos. Kai kuriais atvejais reikalingi leidimai iš savivaldos institucijų, ar būsto priežiūros administratoriaus dėl leidimo montuoti kondicionieriaus išorinį bloką ant namo fasado sienos. Individualių namų savininkai su šia problema susiduria rečiau.

Kondicionieriaus montavimo kaina gali svyruoti labai ženkliai. Mažos galios kondicionieriaus sistemos montavimas gali kainuoti kelis šimtus litų, didesnės galios - tūkstantį ir daugiau. Montavimo kaina labai priklauso nuo vamzdyno ilgio, objekto sudėtingumo, aukštingumo, kiaurymių tarp išorės ir vidinio blokų komunikacijos kloti. Kiekvienu atveju patartina kreiptis i specialistą montavimo vietos apžiūrai. Jis kompetentingai paaiškins montavimo galimybes, geriausią būdą ir pateiks darbų sąmatą.

Prieš įsigyjant kondicionavimo sistemą, labai svarbu atkreipti dėmesį į kondicionieriaus keliamą triukšmo lygį. Šis neturi viršyti norminių LR aktų reikalavimų darbui dienos metu ir naktį. Dažnai kyla nesusipratimų tarp būstų kaimynų, dėl kondicionieriaus išorinio bloko keliamo triukšmo, jei šis įsigyjamas nekreipiant dėmesio į triukšmingumo charakteristikas.

Montuojant kondicionieriaus išorinį bloką, reikia įvertinti jo techninio aptarnavimo galimybes. Jei įmanoma, stengtis, kad išorinis bloko montavimo vieta ant sienos neviršytų 5 metrus aukščio. Šiuo atveju patogiausia turėti pastatymo vietą aptarnavimo bokšteliui, pastoliams ar kopėčioms.

KONDICIONIERIAUS REMONTO IR PROFILAKTIKOS DARBAI

Kondicionieriaus profilaktikos ir priežiūros darbai turėtų būti atliekami kasmet, paprastai 1-2 kartus į metus. Patartina juos atlikti prieš vėsinimo sezoną, ir šildymo sezonui prasidedant, jei kondicionierius - šilumos siurblys naudojamas ir šildymui.

Vieni pagrindinių profilaktikos darbų būtų: filtrų plovimai, dezinfekcijos, išorinio bloko šilumokaičio plovimas, sistemos dalių priežiūra ir patikra.

Kondicionieriaus nepriežiūra sąlygoja gedimus. Vieni pagrindinių ir rimčiausių gedimų yra kompresoriaus gedimai. Šiuo atveju remontas yra brangus, galintis siekti net pusę naujo kondicionieriaus kainos, nes keičiamas visas kompresorius. Nustačius, kad gedimas ivyko dėl nepriežiūros priežasčių, nebus taikomi garantiniai tiekėjo įsipareigojimai. Dėl įtampos svyravimų, netvarkingų elektros įvadų, galimi valdymo plokščių gedimai. Dėl užsirešusio išorinio bloko galimas jo šilumokaičio trūkimas. Užsiteršusi drenavimo sistema iššaukia kondensato siurbliukų gedimus ir pan. Taigi, isigijus kondicionierių, nepamirškite juo rūpintis.


Naujos prekės